Hogyan tudja egy család egymással együttműködve (versengve?), apáról fiúra átadva a tudást, nemcsak a nulláról felépíteni, háborúkon át fenntartani, túlélni, hanem talán halhatatlanná is tenni a saját birodalmát? Hogyan tud tradíció és innováció egymással megküzdve és egymást támogatva egy különleges világot és vagyont teremteni?
A másik oldalon: érdemes-e megosztani a hatalmat a fenntarthatóság érdekében? Hogyan lehet tudatosan működtetni és összehangolni a gondoskodó családi rendszert a versengő vállalkozói-, valamint felhalmozott tulajdonosi rendszerrel? Mindez pedig hogyan hoz rendkívüli hasznokat minden családtag és üzlettárs számára évtizedeken, vagy akár évszázadokon keresztül?
Az izgalmas válaszokat az est házigazdája, Kürti Tom, második generációs vállalkozó, a KÜRT Akadémia intézményvezetője, alapítója, valamint Iglódi Csaba, az idén megjelent Dreher-szimfónia című könyv szerzője együtt keresik a nagysikerű regény mentén beszélgetve.
A valóság olykor sokkal meglepőbb, mint a fikció - erről is szó esett tegnap a KÜRT Akadémia szervezte meetup-on a CEU-n. A Dreher-szimfónia kapcsán a családi vállalatok, vállalkozó családok jegyében és társaságában telt az este. Kürti Tom meghívására érkeztem, s ő is kérdezett a különleges közönség előtt. Köszönöm mindkettőt. A felolvasáshoz olyan részleteket választottam, amelyek a Dreherek üzleti megfontolásairól, a hagyomány tartalmáról és az áthagyományozás módjáról szólnak. Utolsóként viszont egy olyan fejezetet, amely könnyeket is csalt a szemekbe.